Koło PZW "Słupia" w Słupsku

Rok 2017

35.) Składki na 2018 rok będą przyjmowane od 18 grudnia:

-  w poniedziałki, środy i piątki od 16 do 17.30 w siedzibie Koła w Słupsku przy ul. Westerplatte 8,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club w Słupsku przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 czynnym od poniedziałku do soboty w godz. od 8 do 20,

- w Salonie Wędkarskim w Bolesławicach, ul. Słupska 22 czynnym od poniedziałku do piątku od 10 do 18, w soboty od 10 do 15.

34.) Dostępna jest już książka „Koło Wędkarskie Słupia 25 Lat”.

33.) Trwają zapisy dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat do Szkółki Wędkarskiej. Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają darmowe zezwolenia na wędkowanie ufundowane przez Sponsorów.

32.) Sponsorzy naszej Szkółki Wędkarskiej mogą 1% z podatku przekazać na nr KRS: 0000166140 cel szczegółowy: Koło Słupia.

 

31.) „Wędkarskie Koło Słupia. 25 Lat”  -  1993 – 2018.

W aktualnościach na naszej stronie internetowej zazwyczaj pojawiają się informacje o różnych „eksach” związkowej działalności. Dla odmiany parę zdań o zwykłej organizacyjnej dłubaninie. Największym przedsięwzięciem 2017 roku okazało się napisanie książki o 25 latach Koła. Z początku szło jak po grudzie. Ten nie ma czasu (chęci), tamten nie potrafi, inny nie ma weny… . Jak się w końcu worek z autorami rozwiązał, to namnożyło się ich aż 14. Podobnie z subskrybentami. Ten i ów indagowany się zapisał, a kolejny nie. Finalnie zapotrzebowanie zgłosiło 228 osób i instytucji zamawiając 241 egzemplarzy. Takiego zainteresowania nie było w Kole jakąkolwiek inną inicjatywą nigdy wcześniej! Mnogość autorów sprawiła, że z opracowania planowanego pierwotnie na 100 stron zrobiło się 178. Zmienił się również koszt 1 egzemplarza. Z szacowanego wstępnie po 15 zł na 19 zł. Książka zawiera mnóstwo czarno-białych i kolorowych ilustracji, kilkaset nazwisk byłych i obecnych członków oraz jest daleka od sztampowej kroniki. To za sprawą piszących, którzy skwapliwie skorzystali z pozostawionej im dowolności co do formy i treści i stworzyli dzieło, przy czytaniu którego można się i uśmiechnąć i wzruszyć. Książka ma być dostępna po 15 grudnia br. W sam raz na prezent pod choinkę.

 

 

30.) Naprawa obwałowań stawu Pod Dębami – 25.11.2017 r.

Najbardziej widoczną miarą pracy wykonanej przez 11-osobową ekipę kolegów z kół PZW Słupia i Łączność jest góra ziemi, która zniknęła z parkingu i została wbudowana w wyrwy powstałe w grobli opasującej łowisko Pod Dębami od strony zachodniej. Dla większej skuteczności prowadzonej akcji podmyte miejsca zostały ofaszynowane. W myśl zasad zabezpieczania rowów melioracyjnych. Palikami i drążkami. Specjalistami od palikowania okazali się Stanisław Bytomski i Adam Witkowski. Pierwszy od przygotowania, a drugi od zabijania ich w podnóże wału. Aż do bólu. Skaleczenie Gospodarza opatrzył Sławomir Wilcz, a Adamowi na pęknięte pęcherze na dłoniach może pomóc tylko czas. Każdy z obecnych do wspólnego dzieła dokładał kawałek swojej inwencji. Na miarę swoich sił i możliwości. Nikt nie odbierze im najważniejszego z czynników motywujących do pracy: zadowolenia z dobrze wykonanej roboty.

FOTOGALERIA

 

29.) Zarybianie łowiska " Pod Dębami" – Redzikowo - 17.11.2017r.

Dnia 17 listopada o godzinie 18:30  do Łowiska "Pod Dębami" zostały wpuszczone zamówione karasie w ilości 200kg długości około 20cm, oraz kroczek  lina 50kg długości  około 15cm. Te dwa gatunki ryb były najrzadziej łowione w mijającym sezonie i dlatego Zarząd Koła zdecydował o dorybieniu stawu linami i karasiami. Są to wędkarsko bardzo wdzięczne gatunki. Nigdy więcej nie będziemy rozgrywać zawodów wędkarskich jak to bywało przed laty na ciernikach. W zarybieniu brali udział dostawcy ryb Pan Janek i Pan Maciek czyli pracownicy ZO PZW Słupsk,  Gospodarz Łowiska Stanisław Bytomski oraz Zbigniew Kruszyński Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

FOTOGALERIA

 

28.) Wzmocnienie grobli – łowisko Pod Dębami – 18.11.2017 r.

Intensywnie padające deszcze zamieniły leniwy ciek okalający nasz staw od strony zachodniej w rwący potok. W kilku miejscach została podmyta podstawa wału i nastąpiły osunięcia ziemi. Na alarm podniesiony przez Gospodarza Łowiska Prezes Koła zarządził w sobotę 18 listopada akcję społeczną zabezpieczenia uszkodzonych miejsc przed dalszą erozją. Żeby nie robić zbędnego tłoku w trakcie prac, do 38 wybranych kolegów został wysłany sms z prośbą o przyjazd w sobotę Pod Dęby. Pojawiło się 8 ( słownie: ośmiu ). W trakcie kilku godzin intensywnej pracy udało się wzmocnić podstawę grobli na najbardziej newralgicznym odcinku. Pozostały jeszcze dwie mniejsze wyrwy. Do naprawy w sobotę 25 listopada. Również od godz. 9:00. Okazja do wykazania się dla kolegów, którzy nie mogli wziąć udziału w pracach w pierwszym terminie.

FOTOGALERIA

 

27.) Mistrzostwa Morskie 2017 r.

W obu jesiennych terminach nie udało się wypłynąć na Bałtyk. Na przeszkodzie stanęła sztormowa pogoda. Z tej przyczyny do rozstrzygnięcia rywalizacji o mistrzostwo morskie zostały przyjęte wyniki z pierwszej wiosennej tury. Przygotowane nagrody i wyróżnienia dla zdobywców czołowych lokat w tej dyscyplinie zostaną wręczone na Gali 25 lat Koła w dniu 14.01. 2018 r.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1.Zalewski Stanisław     836 pkt.     10 pkt.

2.Markiewicz Mirosław    814 pkt.     9 pkt.

3.Markiewicz Michał     804 pkt.     8 pkt.

4.Heinowski Sławomir     473 pkt.     7 pkt.

5.Głowacki Daniel     471 pkt.     6 pkt.

6.Latański Mariusz     370 pkt.     5 pkt.

7.Skowroński Daniel     309 pkt.     4 pkt.

8. Sławny Włodzimierz     285 pkt.     3 pkt.

9.Dąbrowa Arkadiusz     282 pkt.     2 pkt.

10.Friede Eugeniusz     247 pkt.     1 pkt.

 

26.) Zakończenie Sezonu Pod Dębami – 15.10.2017 r.

Na starcie sportowych zmagań kończących sezon stanęło 18 zawodników. Walczyli w dwóch sektorach przez 4 godziny. Bój szedł o każdą rybę i każdy punkt. Ryby jak na dosyć późną porę roku brały nie najgorzej. Płocie, ukleje, rzadziej leszcze. Utrapieniem dla łowiących były małe okonki. Pazerne na przynętę, a z uwagi na wymiar ochronny zajmowały wędkarzom tylko cenny czas. Największą rybę, leszcza o wadze 1280g złowił Seweryn Statkiewicz. Sędziowali: Stanisław Bytomski i Mirosław Markiewicz.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych pkt. do klasyfikacji GP:

1.Markiewicz Mirosław     4165g     10 pkt.

2.Głowacki Daniel     3790g     9 pkt.

3.Jóźwin Adam     3350g     8 pkt.

4.Statkiewicz Seweryn     2270g     7 pkt.

5.Mrozek Rajmund     2540g     6 pkt.

6.Doluk Waldemar     1570g     5 pkt.

7.Brzeziński Tadeusz     2025g     4 pkt.

8.Friede Eugeniusz     1425g     3 pkt.

9.Fendrych Tomasz     1405g     2 pkt.

10.Gierszyński Krzysztof     1270g     1 pkt.

FOTOGALERIA

 

25.) Mistrzostwa Spławikowe Słupska – II tura Pod Dębami w Redzikowie – 1.10.2017 r.

Trochę zamieszania spowodowała nieobecność w drugiej turze kilku wędkarzy, którzy brali udział w pierwszych zawodach. Komisja Sędziowska w osobach Ewy i Pawła Skrzypczyk dokonała w tej sytuacji takiego podziału na sektory, żeby w każdym było po równo startujących. Pogoda się ustabilizowała. Można powiedzieć, że późno, ale nastała polska złota jesień. Ryby brały. Mniej żarłocznie niż latem, za to wszystkim. Karpie odpuściły. Szły ukleje, płocie, leszcze. Bywało, że i szczupaki. Mistrzostwa zostały przeprowadzone w dwóch turach w trzech sektorach. Spowodowało to nieco dłuższą niż zazwyczaj przerwę na ustalenie końcowych wyników. Wszyscy obecni na imprezie zdążyli poskładać swoje wędkarskie ekwipunki, zjeść ze spokojem kiełbaskę grillowaną przez Gospodarza Stanisława Bytomskiego i jeszcze zostało trochę czasu na zwyczajowe pogawędki. Ceremonia wręczenia nagród    i wspólne zdjęcie zakończyły tegoroczny nowatorski dwubój przeprowadzony na łowiskach Kół PZW „Belfer” i „Słupia”.

FOTOGALERIA

WYNIKI

 

24.) Wyprawa rodzinna „Ryby i Grzyby” – Jasień – 17 września 2017 r.

Chciałoby się powiedzieć, że Opatrzność czuwa nad większością zawodów organizowanych w tym sezonie przez nasze Koło. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby trafić z imprezą plenerową w sprzyjające warunki atmosferyczne. Po kilku wietrznych i deszczowych dniach wprost niebiańska aura przywitała nad Jasieniem uczestników autokarowego wyjazdu na ryby i grzyby. Wielu z obecnych było tam po raz pierwszy. Chcąc nie chcąc zapłacili frycowe. Trudno jest bez rozpoznania połowić na tak dużym zbiorniku jakim jest jezioro Jasień. Również grzybiarze na nowym terenie radzili sobie ze zmiennym szczęściem.

Wyniki zawodów spinningowych w kolejności zajętych miejsc i zdobytych pkt. do klasyfikacji GP:

1.Witkowski Adam     200 pkt.    10 pkt.

2.Wilcz Sławomir        150 pkt.      9 pkt.

3.Michalski Wilga Kamil     90 pkt.    8 pkt.

Wyniki grzybobrania (średnica kapelusza największego grzyba):

1.Eugeniusz Friede    17 cm

2.Markiewicz Bogumiła    15 cm

3.Głowacka Agnieszka     14,5 cm

4.Śpiewak Amelia      13 cm.

FOTORELACJA

 

23.) Mistrzostwa Spławikowe Słupska – I tura 3 września 2017 r. – łowisko Belfer w Redzikowie.

Przekropna pogoda tylko odrobinę popsuła komfort dojazdu i sportowej rywalizacji kilkudziesięciu wędkarzom zapisanym do udziału w zawodach będących wspólną inicjatywą Kół PZW „Belfer” i „Słupia”. Dla wyrównania szans łowisko „Belfer” zostało podzielone na trzy sektory. Ale co najważniejsze dla wędkarzy, ryby brały wszędzie. Najlepsze wyniki po kilka kilogramów zostały uzyskane w części północnej stawu. Zaś o kolejności zajętych miejsc zdecydowała drobnica.  W klasyfikacji na Największą Rybę komisja sędziowska w osobach Ewy i Pawła Skrzypczyk zważyła parę sporych leszczy. Największego tego dnia złowił Daniel Głowacki. Druga tura 1 października „Pod Dębami”.

Najbliższą zaś imprezą w Kole „Słupia” jest rodzinna wycieczka 17 września na „Ryby i Grzyby” do Jasienia. Szczegóły w zakładce Najbliższe Zawody.

WYNIKI

FOTOGALERIA

 

22.) Zawody Gruntowe – łowisko Pod Dębami w Redzikowie – 19.08.2017 r.

Zawody Gruntowe rozegrane 19 sierpnia 2017 r. na łowisku Pod Dębami w Redzikowie były pod wieloma względami imprezą pionierską. Po raz pierwszy odbyły się na tym stawie, zostały przeprowadzone w sobotę po południu i w puli nagród znalazły się bony o wartości 1.000 zł. W sportowych zmaganiach wzięła udział 1 wędkarka i 26 wędkarzy. Część ze startujących liczyła na łatwy połów w najbardziej rybnym zbiorniku w rejonie Słupska. A ryby jak to ryby. Karpie odpływały z zerwanymi przyponami. Co większe leszcze również pokazywały wędkarzom ogon. Nie mniej średnie leszcze, płocie i okonie pozwoliły zagospodarować całą przygotowaną przez organizatorów gamę 12 nagród.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1.Markiewicz Mirosław   3040g   10 pkt.

2.Duńcew Wojciech          2000g    9 pkt.

3.Mrozek Teresa                1655g    8 pkt.

4.Statkiewicz Seweryn      1550g    7 pkt.

5.Fendrych Tomasz            1535g    6 pkt.

6.Doluk Waldemar             1335g    5 pkt.

7.Mrozek Rajmund             1265g    4 pkt.

8.Kruszyński Zbigniew        1135g    3 pkt.

9.Sławny Włodzimierz         980g     2 pkt.

10.Jazownik Bogusław         720g    1 pkt.

FOTOGALERIA

 

21.) Zawody Nocne – Staw Łabędzi – 8/9 lipca 2017 r.

Większość czasu w trakcie wędkowania w ciepłą lipcową noc była rozświetlana blaskiem księżyca. Wędkarze z naszego koła w liczbie 15 obstawili Staw Łabędzi w Słupsku ze wszystkich stron. W ubiegłych latach różnie bywało z żerowaniem ryb na tym akwenie w porze od zmierzchu do świtu. Tym razem na wielu stanowiskach ryby brały. Stąd i krótsze były zwyczajowe nocne rodaków rozmowy. Zdobywcy pierwszych sześciu miejsc otrzymali bony towarowe na zakup sprzętu wędkarskiego oraz pamiątkowe dyplomy. Te ostatnie, wydrukowane wcześniej, zostały podpisane przez wyznaczonego pierwotnie na sędziego głównego Jerzego Ryjewskiego. Zaś faktycznym arbitrem wędkarskich zmagań był Piotr Jóźwiak.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1.Siemaszko Aleksander – 8430 g    10 pkt.

2.Mrozek Rajmund – 3930 g    9 pkt.

3.Stachowicz Józef  -  3610 g    8 pkt.

4.Fendrych Tomasz  -  3045 g   7 pkt.

5.Markiewicz Mirosław  - 2505 g  6 pkt.

6.Friede Eugeniusz   -  2325 g    5 pkt.

7.Kruszyński Zbigniew  -  1655 g    4 pkt.

8.Doluk Waldemar  -  1480 g    3 pkt.

9.Statkiewicz Seweryn  -  1245 g    2 pkt.

10.Konopka Krzesimir   -  1215 g    1 pkt.

FOTOGALERIA

 

20.) Integracyjne Zawody Wędkarskie o Puchar Łowiska Pod Dębami – Redzikowo – 25.06.2017 r.

Tak jak najwyższym czynnikiem motywacyjnym dla pracownika jest zadowolenie z dobrze wykonanej roboty, tak dla wędkarza jawi się fakt, żeby udało się połowić. Na zawodach o Puchar Łowiska Pod Dębami nie wszystkim brały okazy, ale żeby zakończyć wędkowanie z pustą siatką, trzeba było się bardzo starać. Wszystko tej niedzieli sprzyjało łowiącym. Znośna temperatura, fala jak na leszcza i żerujące ryby. 44 wędkarek i wędkarzy przez cztery godziny zmagało się z całą populacją bytujących w stawie ryb, próbujących non stop ukraść przynętę z haczyka. Zdobywcy pierwszych miejsc w każdej z grup otrzymali Puchary Łowiska, zaś za każde trzy czołowe lokaty nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Wszyscy obecni na imprezie mogli wziąć udział w Quizie z nagrodami. Zawody zakończyło zrobienie wspólnego zdjęcia przewidzianego do ilustracji jednego z rozdziałów przygotowywanej publikacji 25 Lat Koła PZW Słupia.

Wyniki:

Grupa 65+:

1.Mrozek Rajmund – 2985 g

2.Skowroński Daniel – 2570 g

3.Brzeziński Tadeusz – 2195 g

Niepełnosprawni:

1.Balawander Daniel – 4670 g

2.Smilgin Zdzisław – 2135 g

3.Ptak Piotr – 2035 g

Zwykli wędkarze:

1.Korotkiewicz Tomasz – 6105 g

2.Lesiak Mariusz – 5470 g

3.Fendrych Tomasz – 4985 g

FOTOGALERIA

 

19.) Dzień Dziecka Pod Dębami – Redzikowo -  4 czerwca 2017 r.

Kilkanaście dni upalnej pogody sprawiło, że wszyscy z utęsknieniem czekali na deszcz. Na utrapienie organizatorów i dzieci biorących udział w zawodach zaczęło padać akurat w niedzielę 4 czerwca. Trzeba w tej sytuacji docenić hart ducha kilkudziesięciu młodych wędkarskich twardzieli, łowiących od pierwszego do ostatniego gwizdka Sędziego Głównego – Piotra Jóźwiaka. Przeważnie brały ukleje. Jednak to nie one, a złowione leszcze rozstrzygnęły rywalizację o sześć czołowych lokat w obu grupach wiekowych. Największą rybę – leszcza o wadze 760 g złowił Piotr Bieńkowski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wędkarskie koło fortuny, z nagrodami za poprawne rozpoznanie zobrazowanych ryb. Wszyscy zawodnicy otrzymali zestawy upominków ufundowane przez liczne grono sponsorów. Wzięciem cieszyła się czekolada do picia z firmy Tchibo na Jantarze. Smakowały również kiełbaski zgrilowane przez Gospodarza Stanisława Bytomskiego. Nagrody zwycięzcom wręczył Prezes Koła – Bogusław Jazownik. Oprócz wyżej wymienionych jeszcze kilkanaście innych osób przyczyniło się do sprawnego przebiegu zawodów. Nie sposób wymienić wszystkich, więc za satysfakcję musi im wystarczyć zadowolenie uczestników imprezy.

Wyniki:

Grupa młodsza:

1.Dawid Wowk – 980 pkt.

2.Dawid Głowacki – 915 pkt.

3.Weronika Friede – 900 pkt.

4.Paweł Zmarzły – 825 pkt.

5.Zuzanna Doluk – 720 pkt.

6.Wiktoria Krawczuk – 645 pkt.

Grupa starsza:

1.Piotr Bieńkowski – 1250 pkt.

2.Kacper Piaskowski – 1215 pkt.

3.Wiktor Strychalski – 715 pkt.

4.Krzesimir Konopka – 685 pkt.

5.Damian Betke – 540 pkt.

6.Marcel Małecki – 520 pkt.

Sponsorzy:

1.Bank Credit Agrikol

2.EuroBank

3.Bank Zachodni WBK

4.Salon Samochodowy “Daci-Reno” – Opalińscy

5.Salon Samochodowy KIA

6.Biura Podróży przy PKP i w CH Jantar

7.Telefonia Cyfrowa PLAY

8.Telefonia Cyfrowa PLUS

9.Telefonia Cyfrowa TIMOBAYL CH Jantar

10.PZU

11.„KING” – Toalety

12. Ramirend – Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego

13.WOPR Słupsk

14.WORD – Słupsk

15.Gmina Słupsk

16.Wodociągi Słupsk

17.PORTA Drzwi- Fimal na ul. Zielonej

18.Park Krajobrazowy Dolina Słupi

19.Park Trampolin CH Pod Wiatrakami

20.Sklep Rowerowy Kiwo Baik

21.Sklep Rowerowy Dukat

22.Sklep Decathlon

23.Sklep Tchibo

24.Sklep Wędkarski „Zanęta”

25.KS –„Bytowia” – Bytów

26. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

27.Sklep Wędkarski JAXON CLUB

28.JAXON Sp. z o.o. w Poznaniu

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA 2

 

18.) Mistrzowskie Zawody Spinningowe  -  Krzynia  -  14.05.2017 r.

Tylko pozornie jest łatwiej błysnąć wśród mniejszej ilości uczestników zawodów wędkarskich. Zawody spinningowe w kole zawsze miały mniejszą frekwencję niż w innych dyscyplinach. W sportowych zmaganiach 14 maja w Krzyni wzięło udział 13 zawodników. Do dyspozycji mieli jeziora Krzynia i Krzynka. W pierwszej turze wymiarową rybę udało się złowić tylko Danielowi Głowackiemu. Wraz z drugą złowiona w drugiej turze dały mu bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Druga tura zaowocowała jeszcze kilkoma wymiarowymi okoniami i jednym jaziem. Oprócz naszego koła zawody tego dnia i w tym miejscu wyznaczyli sobie koledzy z Kapeny i Przyjezierza. Łowisko jest na tyle rozległe, że nikt nikomu nie przeszkadzał.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1. Głowacki Daniel               140 pkt.    10 pkt.

2. Markiewicz Michał          185 pkt.     9 pkt.

3.Michalski Wilga Kamil     110 pkt.      8 pkt.

4.Sławny Włodzimierz          90 pkt.      7 pkt.

5.Fendrych Tomasz               70 pkt.      6 pkt.

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA część 2

 

17.) Mistrzostwa Spławikowe Koła – Staw Łabędzi – 6.05.2017 r.

W sobotę 6 maja na Stawie Łabędzim w Słupsku zostały rozegrane Mistrzostwa Spławikowe Koła.     W grupie młodzieżowej wystartowało dwóch wędkarzy, zaś w grupie pełnoletnich osiemnastu. Uczestnicy zawodów zmagali się w dwóch turach po trzy godziny każda. Ryby brały bardzo niemrawo. Jak podkreślali zgodnie obecni na imprezie, spotkanie miało również pozytywy: ciepłą słoneczną aurę i smaczną grochówkę z Restauracji „Oktan” serwowaną w przerwie miedzy turami. Sędziowali Stanisław Bytomski i Piotr Jóźwiak.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1. Fendrych Tomasz              3045g     10 pkt.

2.Siemaszko Aleksander       2495g       9 pkt.

3.Markiewicz Mirosław         1780g      8 pkt.

4.Gierszyński Krzysztof          1660g      7 pkt.

5.Doluk Waldemar                 1200g      6 pkt.

6.Mrozek Rajmund                1015g       5 pkt.

7.Duńcew Wojciech              1015g        4 pkt.

8.Markiewicz Michał              785g         3 pkt.

9.Sławny Włodzimierz            835g        2 pkt.

10.Friede Eugeniusz                720g        1 pkt.

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA część 2

 

16.) Turniej Trzech Łowisk – 3.05.2017 r.

Zawodami na łowiskach „Trójki” zakończył się Turniej Kół PZW „Belfer”, „Plasmet” i „Słupia”. Uczestnicy rywalizowali w  klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Zorganizowana po raz drugi impreza była okazją do wzajemnego poznania się wędkarzy biorących aktywny udział w życiu sportowym kół – organizatorów zawodów.

Wyniki turnieju w kolejności zajętych miejsc:

Indywidualnie:

1.Lesiak Mariusz         -  7355g

2.Fendrych Tomasz    -  7190g

3.Dudek Adam            -  8950g

4.Griechen Mariusz   -  3625g

5.Mrozek Rajmund    -  2925g

6.Doluk Waldemar    -  2510g

Drużynowo:

1.Plasmet (Mariusz Griechen, Mariusz Lesiak)

2.Belfer (Adam Dudek, Jan Drogoś)

3.Słupia (Rajmund Mrozek, Seweryn Statkiewicz)

FOTOGALERIA

 

15.) Mistrzostwa Morskie I tura – Ustka – 30.04.2017 r.

Remont ulicy Darłowskiej w Ustce utrudnia przyjezdnym poruszanie się po mieście. Z tego powodu komplet 12-tu wędkarzy z naszego koła z niewielkim opóźnieniem wyruszył rankiem 30 kwietnia na Bałtyk na pokładzie kutra Star Fish. Pierwsze podejścia na łowiska na przedłużeniu poligonu okazały się falstartem. Nic i ciągle nic. Dopiero koło południa w nowym rejonie zaczęły wychodzić dorsze. Przeważały bolki. Największego wątłusza o długości 64 cm złowił debiutujący w zawodach morskich koła Sławomir Wilcz. Otrzymał za niego jedyną nagrodę tego dnia, okolicznościową statuetkę. Niedzielne zmagania były pierwszą turą tegorocznych Mistrzostw Morskich. Rozstrzygnięcie zawodów nastąpi po drugiej jesiennej turze.

FOTOGALERIA

FILM

 

14.) Zmiana rachunku bankowego

Od 24.04.2017 r. wszelkich wpłat należy dokonywać na konto Polski Związek Wędkarski Koło Słupia w Słupsku nr 57 1600 1462 1838 6441 2000 0001.

 

13.) Nasze łowiska

1.Wszyscy wędkarze mogą na niezmienionych warunkach uzyskać zezwolenie na wędkowanie na Łowisku No Kill Pod Dębami w Redzikowie.

2.Członkowie Koła z aktualnymi opłatami PZW są uprawnieni do otrzymania bezpłatnej licencji na Stawy w Siemianicach.

Zainteresowanych przyjmuje Skarbnik Eugeniusz Friede (tel. 505 112 639) w siedzibie Koła Słupia przy ul. Westerplatte 8 na dyżurach w środy w godz. 16.00-17.30, lub w sklepie wędkarskim Jaxon Club w Słupsku przy ul. M. Dąbrowskiej 3, czynnym od poniedziałku do soboty w godz. od 8.00 do 20.00.

 

12.) Duże karpie w Stawie – 5.04.3017 r.

Stało się zadość życzeniu poprzedniego Prezesa Koła Aleksandra Siemaszko, żeby zamiast honorowania go zwyczajowym upominkiem na koniec prezesury, wpuścić do naszego stawu kilka dużych karpi. Ryby zostały zakupione w Gospodarstwie Stanisława Gizy w Wiklinie i w środę 5 kwietnia trafiły Pod Dęby w Redzikowie. Wypada mieć nadzieję, że przysporzą wędkarskich emocji niejednemu z łowiących.

FOTOGALERIA

 

11.) Łowisko No Kill Pod Dębami w Redzikowie - Pierwsze z Zawodów Turnieju Łowisk Kół PZW Belfer, Plasmet i Słupia - 1.04. 2017 r.

W dwóch klasyfikacjach, indywidualnie i w dwuosobowych drużynach przebiegały sobotnie zmagania 20 wędkarzy na Stawie w Redzikowie. Uzyskane wyniki zestawiono poniżej, ale doskonałym komentarzem dla nich jest zasłyszana rymowanka:

„Pod Dębami ryby biorą,

Bo wędkarze ryb nie biorą.”

WYNIKI

FOTOGALERIA


10. Otwarcie Łowiska  „Pod Dębami” Redzikowo 2017

W niedzielę dnia 02.04.2017 r. odbyły się zawody spławikowe -otwarcie łowiska „Pod Dębami”. Były to zawody jednoturowe – dwusektorowe, do których zapisało się 26 zawodników, a wystartowało 25 zawodników – w tym między innymi : 1 kobieta i 2 młodzików. Pogoda oraz obfita ilość ryb w łowisku sprzyjała większości zawodnikom, niektórzy uczestnicy nie mieli tyle szczęścia, nie udało im się złowić ryby punktowanej. Dominowały leszcze, płocie, karpie i ukleje, trafiały się również okonie oraz małe krasnopiórki, które nie dawały żadnych punktów. Ogółem złowiono ok.51 kg ryb.

Wyniki w sektorach od miejsc 1 do 5.

Sektor I :

1.            Fendrych Tomasz    waga   12,865 kg

2.            Markiewicz Mirosław    2,660 kg

3.            Rusiecki Konstanty      2,630 kg

4.            Mrozek Rajmund       2,480 kg

5.            Ptak Piotr     1,255 kg

Sektor II :

1.            Skowroński Daniel       waga  9,745 kg

2.            Walenczak Radosłw      7,535 kg

3.            Brzeziński Tadeusz       2,930 kg

4.            Siemaszko Aleksander   2,380 kg

5.            Głowaccki Daniel       1,630 kg

Ilość ryb złowionych w sektorach:

sektor I :    25,070 kg

sektor II :   25,925 kg

Wyniki końcowe w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji Grand Prix:

1.            Fendrych Tomasz           - 12,865 kg          - 10 pkt

2.            Skowroński Daniel          -   9,745 kg          -   9 pkt

3.            Walenczak Radosław     -   7,535 kg          -   8 pkt

4.            Markiewicz Mirosław    -    2,660 kg         -   7 pkt

5.            Brzeziński Tadeusz         -    2,930 kg         -   6 pkt

6.            Rusiecki Konstanty         -    2,630 kg         -   5 pkt

7.            Mrozek Rajmund         -    2,480 kg         -   4 pkt

8.            Siemaszko Aleksander  -    2,380 kg         -   3 pkt

9.            Głowacki Daniel         -    1,660 kg         -    2 pkt

10.          Ptak Piotr         -    1,255 kg         -    1 pkt

Największa ryba zawodów okazał się karp kolegi Skowrońskiego Daniela waga  1,795 kg.

FOTOGALERIA

 

9. Zajęcia nad wodą na zakończenie Szkółki Wędkarskiej w 2017 roku.

Pstrągi tęczowe zdominowały wspólne wędkowanie uczestników, opiekunów i instruktorów Szkółki Wędkarskiej naszego Koła 29 marca na Stawie Łabędzim w Słupsku. To, co nie udało się na wcześniejszych odłowach tych ryb muszkarzom i spinningistom, z nadwyżką odrobili młodzi wędkarze. Załamanie pogody, które kilka osób zniechęciło do udziału w zajęciach, zaowocowało efektami wędkarskimi ponad miarę niejednych zawodów rozgrywanych na tym akwenie. Spotkanie nad stawem zaczęło się od pokazu przygotowania zanęty w wykonaniu Tomasza Fendrycha. Krok po kroku zaprezentował swój kunszt w tym zakresie, poparty wieloma czołowymi lokatami na sportowych imprezach wędkarskich. Godna odnotowania jest obecność (i żywe zainteresowanie zmaganiami uczestników z oporną materią wędkarską) aż dwóch prezesów naszego koła, poprzedniego -  Aleksandra Siemaszki i obecnego -  Bogusława Jazownika. Deszcz, który po dwugodzinnej przerwie znowu zaczął siąpić, sprawił że łowiący jeden po drugim zakończyli wędkowanie i marzenia o złowieniu tego dnia jeszcze jednej taaakiej ryby!

FOTOGALERIA

 

8.  Rozpoczęcie sezonu 2017 Bagiennica.

W niedzielę 26 marca odbyły się zawody spławikowe rozpoczęcia sezonu 2017.Uczestniczyło w nich 20 wędkarzy. Pogoda i obfita ilość ryb w łowisku sprzyjała zawodnikom. Łącznie złowiono 112 kg, dominowały uklejki trochę płoci, krąpie i małe leszczyki.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji Grand Prix.

1.  Radosław Walenczak    10620g   10 pkt.

2.  Tomasz Fendrych          10530g    9 pkt.

3.  Aleksander Siemaszko    8910g    8 pkt.

4.  Adam Jóźwin                   8740g   7 pkt.

5.  Daniel Głowacki              7240g   6 pkt.

6.  Mirosław Markiewicz      7100g   5 pkt.

7. Tadeusz Brzeziński           6580g    4 pkt.

8.  Krzysztof Gierszyński      5800g    3 pkt.

9. Seweryn Statkiewicz          5650g   2 pkt.

10. Rajmund Mrozek             5260g    1 pkt.

FOTOGALERIA

 

5. Szkółka wędkarska - zajęcia w Internecie- 15.02.2017r.

FOTOGALERIA


4. Początek zajęć Szkółki Wędkarskiej – 1.02.2017 r.

To już czwarta kolejna grupa młodych ludzi zdobywająca szlify wędkarskie w naszym Kole. Dla przypomnienia, pierwszą szkółkę zorganizowano w 2007 roku. Do pomysłu wrócono po kilku latach przerwy. Od 2015 roku corocznie udaje się skrzyknąć po kilkanaście osób zajmujących miejsca po obydwu stronach katedry. Przekazujących swoje wiadomości i umiejętności oraz słuchaczy. W grupie szkolonych znalazła się jedna dziewczyna i 12 przyszłych moczy kijów. Większość w wyrównanym nieco starszym przedziale wiekowym. Ramy oficjalnej strony internetowej koła nie bardzo pozwalają na emocjonalne dygresje. Jednakże pierwsze wrażenie prowadzących jest takie, że młodzież z tegorocznej grupy trafiła do nas dlatego, że chciała. A nie za karę. Daje to szansę, że wyjdą na ludzi. To znaczy, wędkarzy.

Na spotkaniu inauguracyjnym odpowiedzialny za cały cykl szkolenia Skarbnik Koła Eugeniusz Friede pokrótce omówił program najbliższych zajęć i odpowiedział na pytania, które nasunęły się młodym uczestnikom oraz ich opiekunom. Prelekcję na temat: Historia i tradycje wędkarstwa w Polsce i na świecie wygłosił Prezes naszego Koła Bogusław Jazownik.

FOTOGALERIA

 

3. Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.

Dnia 15.01.2017 r. w siedzibie koła przy ul. Westerplatte 8 odbyło się Walne Zebranie członków naszego Koła. Udział wzięło 25 osób. Na prowadzącego obrady został wybrany  kolega Piotr Ptak, sekretarza Bogusław Jazownik. Gościem na zebraniu był Teodor Rudnik -Prezes Zarządu Okręgu PZW. Podczas zebrania została wręczona srebrna odznaka za zasługi dla PZW koledze Krzysztofowi Mularczykowi. Również zostały wręczone nagrody za konkurs w Forum internetowym, które otrzymali 1. Zbigniew Kruszyński 300 zł, 2. Adam Jóźwin 200 zł, 3. Aleksander Siemaszko 100 zł. Zostali także uhonorowani zdobywcy czołowych lokat w klasyfikacji Grand Prix.

Zebranie miało bardzo emocjonujący przebieg głownie z uwagi na zgłoszony wniosek o ustanowienie zakazu zabierania złowionych ryb z łowiska Pod Dębami. Wniosek przeszedł nieznaczną przewagą głosów.

Dotychczasowy prezes koła Aleksander Siemaszko zrezygnował z kandydowania na następną kadencję. Na nowego Prezesa Koła PZW Słupia został wybrany kol. Bogusław Jazownik.

Skład nowych władz:

1.Zarząd Koła:

Prezes – Bogusław Jazownik

V-ce prezes do spraw ochrony wód - Krzysztof Mularczyk

V-ce prezes do spraw sportu -  Mirosław Markiewicz

Skarbnik - Eugeniusz Friede

Sekretarz - Piotr Ptak

Rzecznik Dyscyplinarny - Piotr Jóźwiak

Gospodarz Koła - Stanisław Bytomski

Członkowie Zarządu :

Jerzy Ryjewski

Tomasz Fendrych

Daniel Głowacki

Radosław Walenczak

Sławomir Wilcz

Waldemar Doluk

Komisja Rewizyjna;

Przewodniczący -Zbigniew Kruszyński

Z-ca Przewodniczącego - Romuald Mielniczuk

Sekretarz - Daniel Skowroński

Sąd Koleżeński:

Przewodniczący – Rajmund Mrozek

Z-ca Przewodniczącego – Andrzej Dudkowski

Sekretarz – Stanisław Świętoń

Delegatami na Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy  zostali wybrani ;

Zbigniew Kruszyński

Eugeniusz Friede

Bogusław Jazownik

Romuald Mielniczuk

FOTOGALERIA


2. OGŁOSZENIA:

Składki na 2017 rok od 16 grudnia; w środy od 16 do 17.30 ul. Westerplatte 8, w inne dni w sklepie wędkarskim Jaxon Club czynnym od 8 do 20.

Sponsorzy naszej Szkółki Wędkarskiej mogą 1% z podatku przekazać na nr KRS: 0000166140 cel szczegółowy: Koło Słupia.

Można zapisać się na subskrybowane wydanie książki z okazji Jubileuszu 25 lat Koła PZW Słupia