Dekalog

WĘDKARZU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Poczuj się współgospodarzem naszych wód  !

• Zachowuj się nad wodą tak jak u siebie w domu, szanuj wszystko jak swoje , zwracaj uwagę innym by nie śmiecili na naszym wspólnym !!!

• Zabieraj wszystko co przywiozłeś : pudełka, woreczki itp. Dopilnuj by inni zrobili to samo !!!

• Zawsze postępuj tak jak Gospodarz. Nigdy nie zabieraj ryb chronionych i niewymiarowych!!! Będzie ich więcej w  naszym wspólnym gospodarstwie!!!

• Szanuj przyrodę i przepisy, pomagaj tym którzy robią to społecznie!!! Oni robią to aby ochronić twoje gospodarstwo!!!

• Jeżeli czujesz się współgospodarzem i robisz wszystko legalnie, nie obrażaj się na SPOŁECZNĄ STRAŻ RYBACKĄ !!!!!!!!!!!!!

WRĘCZ PRZECIWNIE

• Pomagaj im, lub zostań członkiem Społecznej Straży Rybackiej.

Działając właśnie tak, mamy wszyscy razem szansę naszym dzieciom i wnukom pokazywać piękną rybę nad wodą, a nie w Akwarium lub co gorsze tylko w Albumach!!!!!!!

Z wędkarskim pozdrowieniem

Jeden z tych ,którzy tak myślą

i robią !!!!!!!!!!!!!!!!!!